Ifjúsági VB –Montesilvano

10-11. forduló

Juhász Ágoston harcban volt az éremért

A legrangosabb mezőnyben (U18) mindkét magyar fiatal kiemelkedően szerepelt. Juhász Ágoston a 10. fordulóban izgalmas végjátékban a negyedik óra végén nyert állásig jutott, ahol egy hibás vezérsakk után az izlandi fiú megúszta a vereséget, a játszma döntetlen révbe ért. Kár! Nagy kár, ezért a kidobott félpontért, csak néhány lépésnyire volt Ágoston a biztos győzelemtől! Az utolsó fordulóban szerencsére a világos színt kaptuk az indiai Mayank ellen. A spanyol megnyitásból egy érdekes vezéres végjáték alakult ki, ahol az ellenfélnek bástyája és gyalogja volt Ágoston két könnyűtisztje ellen, majd még egy gyalogot is szerzett az ellenfél, amikor kezdtek a dolgok rosszul alakulni. Szerencsére Ágoston nem engedte el a partit és ügyesen aktivizálta a tisztjeit, időzavar és taktikai fenyegetések mellett is megtartotta a hadállást, ami végül kölcsönös lépésismétléssel ért véget. Nagyon kevés hiányzott az éremhez, reménykeltő stabil játékot láthattunk tőle a versenyen, végeredményben az ötödik helyezést jelentette, valamint közel 14 élőpont nyerést is. Juhász Ágoston a teljes magyar küldöttség legeredményesebb versenyzője lett. Egy szimpatikus, szerény srác, aki kitünően helyt állt ezen a versenyen, 16-ként rangsorolva, végig az éltáblákon játszotta játszmáit.

Pásti Áron két szép győzelemmel zárta a versenyt, ami 7,5 pontot és a 10. helyezést jelentette. Eredményével 11 élőpontot szerzett a versenyen, egy kiváló rajt után, a verseny győztes Grebnevtől elszenvedett vereséget követően hullámzó teljesítményt mutatott, de a végére sikerült ismét összeraknia a játékát így egy jó teljesítménnyel zárta a VB-t. Mindkettőjüknek gratulálok!

Az U18 mezőny végeredménye itt található.

Az U16 korcsoportban Palczert Mátyás a 14. helyen volt rangsorolva, de mi azért Matyit ismerve bíztunk abban, hogy az egyik reménységünk lesz ezen a versenyen. Becsületére legyen mondva, minden játszmában küzdött keményen, de ez most nem az ő versenye volt. Sok esetben nem sikerültek a megnyitások, nem igazán jöttek ki azok az állások, ami a stílusának kedveztek volna. A táblát sem kellett néznem, hogy lássam az arckifejezésén, hogy nem érzi jól magát a kialakult hadállásokban. 6,5 ponttal a 41 helyen zárta a versenyt.

Turcsányi Vince jól indult, a második fordulóban egy szlovén FM-et jó játszmában legyőzve kezdte a versenyt. Majd a VB közepén bizonytalanodott el, többségében élőpontszámban erősebbek ellen vesztett, de nem igazán ment a játék. A hajrára összeszedte magát, az utolsó három fordulóban csak egy döntetlent engedélyezett és az „olasz” Konstantin Andreev FM legyőzésével újabb értékes skalpot gyűjtött. Miután 60.-ként indult az 53. helyezése elfogadható eredmény lett, de Vince képességei alapján természetesen sokkal többre hivatott.

Puskás Mihály 4.0 ponttal nagyjából a rangsor szerinti helyén végzett, de 60 élőt nyert, ami mindenképpen sikeres versenyzést mutat.

Az U16 mezőny végeredménye itt található.

A 14 éves korcsoportban Mátyássy Lázár kiemelkedően tehetséges fiunk aki a verseny első felében kiválóan szerepelt, hat forduló után 4,5 ponttal veretlenül állt az élmezőnyben. A folytatásban elszenvedte egyetlen vereségét a versenyen, majd sok esélyes hadállást rontott remire, amiben talán már az a betegség is szerepet játszhatott, ami végül az utolsó forduló előtt padlóra küldte őt és contumált játszmavesztést eredményezett. Sajnos ilyen balszerencsés körülmények is közre játszhatnak egy-egy versenyen.

Panda Barnabás nem indult jól a versenyben, de a „középjátékban” kezdett egyre jobban belemelegedni a versenybe és egyre jobb teljesítményt nyújtott. A hajrá sajnos nem sikerült, de 60 élőponttal erősödött és komoly, koncentrált játékát látva úgy gondolom, hogy ez a világverseny nagy motivációt adhat a folytatáshoz, a fejlődéshez.

Puskás Gergő 3 pontot ért el első világversenyén, lelkes és vidám kis ember aki jól viselte a rosszabb időszakokat is, játékkedvét nem törte meg a kudarc, amikor pedig elkezdtek jönni a pontok…

A 14 éves fiúk végeredménye itt található.

A lányok G18 versenyében Sipos Stefánia első világversenyén szerepelt, a rajt várakozáson felüli volt és a játszmák minőségére sem lehetett panasz. Az időzavar egy súlyos probléma, ami végig kísérte a játékát és ebben az erős mezőnyben az ellenfelek ezt ki is használták. ezen a területen kell fejlődni a jobb eredményekhez!

Alexandrova Angelina szintén 5 pontot szerzett, voltak jó játszmái és esélyes állásai, de ő sem játszott jó formában, aktívabb, agresszívabb sakkot kell játszania az előrelépéshez!

A G18 korcsoport végeredménye itt található.

Király Lilla Virág a 16 éves lányok között nagyon ígéretes versenyzést mutatott, amit a végeredmény egyáltalán nem tükröz. A verseny nagyrészét az élmezőnyben játszotta 8/5 ponttal állt és végig erős ellenfelekkel játszott, több bravúros eredményt elérve. Értékszámát 75 ponttal növelte, az elszántság, küzdeni akarás jellemezte a játékát, minden játszmában kemény ellenfél volt. Remélem, hogy ez a verseny erősíteni fogja az elkötelezettségét és tovább dolgozik a sakkján! Számomra kellemes meglepetést jelentett a versenyzése. Gratulálok!

Balázs Szabina Sztella borzalmas rossz indulás után (5/1 pont) egy bravúros befejezést 6/4 tudott produkálni, én nem tudom a magyarázatát az előbbinek, de a hajrá azért reménykeltő lett, ahhoz gratulálok!

Kovács Réka messze legrosszabb versenye volt a VB, amit gyorsan el kell felejteni és továbblépni, van ilyen is, minden összejött és semmi sem! Mint a sofőrnek baleset után, mielőbb újra autóba kell ülni!

G16 csoport végeredménye itt található.

A legkisebb lányok között a 14 éves korcsoportban Tóth Lili magasan jegyzett rajtpozícióból a 16 helyről kezdte a versenyt. Kell egy jó forma, egy kis lendület, amit a jó kezdés adhat a sikeres versenyhez. Sajnos ez Lilinek pont fordítva sült el, mert az első fordulóban egy kazah kislány ellen vereséggel indult. A következő fordulóban ugyan javítani tudott, de a sok döntetlen mutatta, hogy bizonytalanok vagyunk. A hajrára viszont összeállt a játék, így a megszerzett 7 ponttal -az utolsó öt játszmából elért 4,5 egységgel – a 25. helyre sikerült feljönnie.

Balázs Szabina 5,5 ponttal a félvonalig jutott, a rajtszámának megfelelő helyen végzett, egy minimális élőpont mínuszban. Az utolsó két játszmában kettős győzelemmel zárta a versenyt.

A 14 éves lányverseny végeredménye itt található.

A magyar küldöttsége végeredménye:

A napokban egy teljes áttekintéssel fogom zárni a VB értékelését. Minden versenyzőnek gratulálok, köszönöm a szülők türelmét, segítőkészségét és remélem a holnapi hazautazás gond nélkül történik mindannyiunknak!